Fastra przesuwa do przodu granice swoich możliwości...

Fastra przesuwa do przodu granice swoich możliwości...

Firma FASTRA, s.r.o. ponownie posunęła do przodu granice swoich możliwości w dziedzinie tymczasowego zamykania rurociągów. Do naszej spółki zwróciła się firma ArcelorMittal Poland, Dąbrowa Górnicza, z zapytaniem, czy  potrafilibyśmy zamknąć tymczasowo rurociąg stalowy z wymurówką o średnicy 3.340 mm, o długości około 50 m. usytuowany po przekątnej na wysokości od 50 do 100 m nad ziemią. W rurociągu mogą występować niebezpieczne, trujące gazy piecowe o temperaturze poniżej 100°C a zamknięcie tymczasowe planuje się w celu przyspieszenia naprawy urządzenia technologicznego. 
Nasi specjaliści zaprojektowali specjalną konstrukcję uszczelnienia, w tym dobór najbardziej odpowiedniego materiału. Przygotowaliśmy również projekt rozmieszczenia i postępu robót.
Specjalne uszczelnienie o średnicy 3.350 mm i długości 5.000 zostało wyposażone w specjalnie zaprojektowany obustronny mechanizm mocujący i dwa punkty napełniania. 
Zamknięcie rurociągu FASTRA specjalnym uszczelnieniem przebiegło w dniach 25-28.9.2018, przy czym samo zamknięcie łącznie z wprowadzeniem, pozycjonowanie i podwyższeniem ciśnienia uszczelnienia zabrało trzem naszym technikom niecałe dwie godziny.

Komentarze 0

Dodaj komentarz